teiusinfoinfo, stiri teius, informatii teius

Acasă » Sport » Trupa lui Ciucă a întors scorul în actul secund: CS Iernut – Industria Galda 2-3 (2-0)

Publicat în 08.11.2014 la ora 16:09

Unirea-Jucu-Industria-GaldaIndustria Galda de Jos a reușit o victorie imensă în această după-amiază la Iernut, scor 3-2, după ce a fost condusă cu 2-0 la pauză. Meciul a fost unul halucinant și nervi la final, cu doi jucători de la CS Iernut eliminați.

Industria a izbutit să se impună dramatic și a acumulat 13 puncte, urcând după această etapă să urce pe locul al 9-lea în Seria a 5-a

Duelul dintre nou-promovate CS Iernut – Industria Galda a avut  scorul de 2-0 la pauză goluri marcate de Fekete (20) și Chețan (27). La reluare însă, elevii lui Paul Ciucă a avut o revenire de senzație și au marcat de 3 ori, prin Cernea (55), Frențiu (75) și P. Păcurar (79). Echipa din Galda a obținut al doilea succes consecutiv, după victoria de senzație cu Arieșul Turda din runda trecută. Episodul negru trăit la Jucu, când Industria a pierdut 3-4 deși a condus cu 3-2 în minutul 88 a cunoscut acum reversul, iar găldenii au întors miraculos rezultatul la reluare.