Rămâi conectat

Actualitate

Bărbat de 36 de ani reținut de polițiști după ce a fost prins în timp ce oferea spre vânzare 600 grame de hașiș, într-o benzinărie din Teiuş

Publicat

în

Sâmbătă, 24 decembrie 2016, procurorii  Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – Biroul Teritorial Sălaj au dispus reţinerea pentru o perioadă de 24 de ore a inculpatului Vița Ionică, pentru săvârşirea infracţiunilor de trafic ilicit de droguri de risc,  introducere în ţară fără drept de droguri de risc şi consum illicit de droguri de risc.

La data de 23.12.2016  inculpatul Vița Ionică a intrat în țară cu un  autoturism înmatriculat în Spania,  prin punctul de frontieră Cenad, jud. Arad, având disimulat în spațiul destinat roții de rezervă cantitatea de aproximativ 600 grame hașiș. La aceeaşi dată, în jurul orelor 20:00, în timp ce se afla în incinta unei benzinării din orașul Teiuș, procurorii  Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – Biroul Teritorial Sălaj  împreună cu ofiţeri de poliţie judiciară din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Sălaj l-au surprins în flagrant pe inculpatul Vița Ionică în timp ce oferea spre vânzare cantitatea de droguri în schimbul sumei de 18.000 lei.

[youtube_sc url=”https://youtu.be/o8qNExG2eU4″]


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Teiuș Info și pe GOOGLE NEWS


Actualitate

Tânără de 20 de ani din Galda de Jos rănită, după ce a pierdut controlul autoturismului și s-a izbit de două autoturisme parcate regulamentar

Publicat

în

Joi, 30 noiembrie 2023, în jurul orei 20.00, o tânără de 20 de ani, din comuna Galda de Jos, în timp ce conducea un autoturism pe DJ 107B, pe raza localității Sîntimbru, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a intrat în coliziune cu două autovehicule parcate pe marginea părții carosabile.

În urma accidentului, conducătoarea auto a suferit leziuni corporale ușoare și a primit îngrijiri medicale.

Aceasta a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

FOTO: ARHIVĂ


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Teiuș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Nume care se sărbătoresc în 30 noiembrie, de Sfântul Andrei 2023 | teiusinfo.ro

Publicat

în

Nume derivate din Andrei care își serbează onomastica de Sfântul Andrei 2023 • Nume care se sărbătoresc de Sf Andrei Semnificația numelui | teiusinfo.ro

În 30 noiembrie îl sărbătorim pe Sfântul Andrei si bineînțeles îi sărbătorim si pe toți aceia care poarta numele Andrei sau nume derivate din acesta. Aproape 720.000 de romani, dintre care 368.523 bărbați si 349.079 femei, își sărbătoresc onomastica sâmbătă, de ziua Sfântului Apostol Andrei.

Astfel, 717.602 cetățeni romani poarta numele Sfântului Apostol Andrei.

Din totalul româncelor care își sărbătoresc onomastica duminică, 293.745 poarta numele Andreea, 26.325 pe cel de Andra, iar alte 21.442 femei se numesc Andrea. De asemenea, 7.205 femei au numele Andreia, iar alte 356 – Andruța sau Andrușa.

Citește și: felicitări de Sfantul Andrei

Majoritatea bărbaților, respectiv 346.959, poarta numele de Andrei. Alți 12.316 se numesc Andras, 4.208 – Andreas, iar 3.237, Endre, potrivit statisticilor MAI.

Pentru a știi care sunt toți sărbătoriții acestei zile, pentru a nu rata pe cineva mai jos sunt câteva nume derivate din numele Andrei, iar pentru cei care vor sa știe semnificația numelui Andrei, aflați ca acesta vine din greaca si înseamnă: bărbăție, curaj.

Iată numele derivate din numele Andrei:

Andreea
Andra
Andrada
Andraș
Andruș
Andruța
Andreas
Andrias
Andries
Adi
Andi
Andu
Andru
Andreiu
Edra
Endre
Deia
Deea


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Teiuș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Bucureștean de 53 de ani cercetat de polițiștii din Teiuș, după ce ar fi înșelat o angajată a unei case de pariuri din Teiuș

Publicat

în

Marți, 28 noiembrie 2023, polițiștii din Teiuș au identificat un bărbat de 53 de ani, din municipiul București, ca persoană bănuită de săvârșirea unei infracțiuni de înșelăciune, faptă în legătură cu care poliția a fost sesizată la data de 9 septembrie 2023.

În sarcina acestuia s-a reținut faptul că, în seara zilei de 8 septembrie 2023, ar fi indus în eroare angajata unei case de pariuri din Teiuș, cauzând societății comerciale un prejudiciu, în valoare de 1.000 de lei.

Cercetările sunt continuate, în vederea stabilirii întregii activități infracționale a bărbatului precum și pentru recuperarea prejudiciului.

FOTO: ARHIVĂ


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Teiuș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Două femei din Cluj Napoca sunt cercetate de polițiștii din Teius, după ce au furat produse alimentare, din magazinul unei stații de carburanți

Publicat

în

Marți, 28 noiembrie 2023, polițiștii din Teiuș au identificat două femei, de 27 și 31 de ani, din municipiul Cluj Napoca, ca persoane bănuite de săvârșirea unei infarcțiuni de furt, faptă sesizată poliției la data de 11 mai 2023.

Din cercetări a rezultat că, profitând de neatenția angajaților unei stații de carburant din Teiuș, cele două ar fi sustras, din magazinul stației, produse alimentare în valoare de peste 1.000 de lei.

Cercetările sunt continuate, pentru stabilirea întregii lor activități infarcționale și recuperarea prejudiciului.

FOTO: ARHIVĂ


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Teiuș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administratie

Stiri din zonă

Stiri din Alba

Politica

Stirea ta

Societate

Sport

Publicitate

Economie

Articole Similare

teiusinfoinfo, stiri teius, informatii teius