Rămâi conectat

Actualitate

Femeie de 58 de ani din Teiuș surprinsă și accidentată grav de o autoutilitară, după ce s-a angajat în traversarea străzii prin loc nepermis

Publicat

în

Ieri, 11 septembrie 2018, în jurul orei 21.00, pe strada Clujului din oraşul Teiuş, un tânăr de 29 de ani, din comuna Floreşti, judeţul Cluj, în timp ce conducea o autoutilitară, a surprins-o şi a accidentat-o pe o femeie de 58 de ani, din Teiuş, care  s-a angajat în traversarea străzii prin loc nepermis şi fără să se asigure.

În urma accidentului, femeia a suferit leziuni grave şi a fost transportată la spital.

Şoferul autoutilitarei a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Cercetările sunt continuate.

Pentru a nu fi implicaţi în accidente rutiere, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba le recomandă pietonilor:

  • La orice traversare, opriți-vă în afara parții carosabile, asigurați-vă din stânga, din dreapta și apoi din stânga din nou!
  • Apreciați corect timpul necesar pentru a traversa în siguranță și luați în calcul ca atunci când traversați străzi cu mai multe benzi pe sens sau când vă aflați într-o zonă cu regim de viteza ridicat trebuie sa fiți mai prudenți!
  • Traversați numai pe la trecerile semnalizate sau pe la colț de strada! Nu traversați prin fața sau spatele autovehiculelor oprite!
  • Traversați perpendicular pe axul drumului, în pas vioi! Dați șoferilor timp suficient pentru a opri înainte de a vă angaja în traversare!
  • Respectați întocmai semnificația semnalizării rutiere (indicatoare sau semafor) și nu circulați pe drumurile publice daca ați consumat alcool – posibilitatea de a fi accidentat crește semnificativ.
  • Fiți prudenți pe vreme rea sau întuneric! Pentru a fi vizibili, purtați haine de culori deschise și elemente reflectorizante!

 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Teiuș Info și pe GOOGLE NEWS


Actualitate

Două persoane au ajuns la spital, în urma unui accident rutier produs pe strada Ștefan cel Mare din Teiuș

Publicat

în

Sâmbătă, 25 aprilie 2025, în jurul orei 10.30, polițiștii din Teiuș au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la producerea unui accident rutier, pe raza orașului.

Din cercetările efectuate de polițiști, a reieșit că, un bărbat, în vârstă de 67 de ani, din orașul Copșa Mică, județul Sibiu, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Ștefan cel Mare, din orașul Teiuș, ar fi pătruns în intersecția cu strada Clujului, intrând în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 33 de ani, din comuna Galda de Jos.

În urma accidentului, bărbatul de 33 de ani și o tânără, în vârstă de 20 de ani, pasageră în autoturismul condus de acesta, au suferit leziuni corporale, fiind transportați la spital.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilometru, rezultatele fiind negative.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Teiuș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Bărbat de 33 de ani din Teiuș reținut de polițiști, după ce a agresat un trecător pe strada Horea

Publicat

în

Vineri, 17 aprilie 2026, polițiștii din orașul Teiuș au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 33 de ani, din orașul Teiuș, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de lovirea sau alte violențe.

Din cercetări a reieșit că, în seara zilei de 19 aprilie 2026, bărbatul, în timp ce se afla pe strada Horea din oraș, pe fondul unor discuții purtate în contradictoriu și al unui conflict spontan, l-ar fi agresat fizic pe un bărbat, în vârstă de 32 de ani, din Teiuș.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovirea sau alte violențe.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Teiuș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Incendiu izbucnit la un autoturism, pe Autostrada A10 în zona Beldiu. Intervin pompierii militari din Alba Iulia

Publicat

în

Pompierii militari din Alba Iulia au fost solicitați să intervină, miercuri după amiază, pe Autostrada A10, în zona localității Beldiu, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism. 

„Detașamentul de pompieri Alba Iulia intervine pentru stingerea unui incendiu izbucnit pe Autostrada A10, sens Alba Iulia – Turda (aprox. km 33), zona localității Beldiu. Din informațiile primite de la apelant incendiul se manifestă la un autoturism. Forțe alocate: 1 x autospecială de stingere cu apă și spumă”, a transmis ISU Alba.

UPDATE: „Incendiul se manifestă la compartimentul motor al autoturismului. Se intervine pentru stingerea acestuia”, a mai transmis ISU Alba.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Teiuș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

O autoutilitară a luat foc pe Autostrada A10, în zona orașului Teiuș. Au intervenit pompierii militari din Alba Iulia

Publicat

în

Pompierii militari din Alba Iulia au fost solicitați să intervină, marți după-amiază, pe Autostrada A10, sensul de mers Teiuș-Aiud, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o autoutilitară.

„Detașamentul de pompieri Alba Iulia intervine pentru stingerea unui incendiu pe Autostrada A10 în zona loc. Teiuș, sens de mers Teiuș-Aiud. Din informațiile primite de la apelant incendiul se manifestă cu ardere generalizată la o autoutilitară de transport marfă. Forțe alocate: 1 x autospecială de stingere cu apă și spumă”, a transmis ISU Alba.

UPDATE: „Incendiul a fost stins. Autoritara la momentul izbucnirii incendiul nu era încărcată cu marfă. Fara victime”, a mai transmis ISU Alba.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Teiuș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administratie

Stiri din zonă

Stiri din Alba

Politica

Stirea ta

Societate

Sport

Publicitate

Economie

Articole Similare

teiusinfoinfo, stiri teius, informatii teius