Actualitate
Penny Market din Teiuş a fost inaugurat astăzi în prezenţa oficialităţilor
Mâine dimineață, la ora 7.00, primul supermarket din Teiuş – Penny, îşi va deschide porţile şi îşi aşteaptă clienţii cu oferte care mai de care mai atrăgătoare. Magazinul Penny Market Teiuş are 14 angajaţi, o suprafaţă de 750 mp, 50 de locuri de parcare şi oferă clienţilor săi aproape 2.000 de articole – alimente de bază, băuturi, detergenţi, produse proaspete şi congelate, legume, fructe şi non food.
Astăzi s-a tăiat panglica noului şi modernului magazin din oraşul Teiuş, eveniment la care au luat parte primarul localităţii – Mirel Hălălai, primarul comunei Stremţ – Traian Ştefan Popa, Dănuţ Hălălai – comisar şef al Gărzii de Mediu Alba, Emil Nistor – comisar şef adjunct al Comisariatului Judeţean pentru Protecţia Consumatorilor Alba, reprezentanţi ai Grupului Rewe – Sebastian Costin, Cristian Ciuciu, Adrian Parascan, Dorin Frăţilă – directorul magazinului, personal al magazinului, consilieri locali şi alţi invitaţi.
Primarul Mirel Hălălai a declarat: „Asistăm azi, la Teiuş, la inaugurarea unui modern complex comercial ce întregeşte peisajul urban al oraşului. În urmă cu 2 ani şi jumătate, când am preluat mandatul de primar al oraşului, aici, unde s-a ridicat magazinul, era o zonă plină de bălării, care mi se părea părăsită. După eforturi susţinute ale reprezentanţilor companiei Rewe iată că Teiuşul capătă o nouă faţă atât din punct de vedere al confortului urban, cât şi în privinţa desfăşurării unui act comercial de calitate, făcut exclusiv în folosul locuitorilor oraşului Teiuş. Vreau ca acest oraş să prospere, să meargă înainte în privinţa unui comerţ civilizat, loial, iar cetăţenii să poată să cumpere marfa pe care o doresc la preţuri accesibile dictate de piaţa liberă şi nu de alte interese. Nu sunt reprezentantul nici unui grup de interese, sunt primarul oraşului Teiuş! Ştiu că pe parcursul derulării investiţiei au apărut şi piedici. Cei care mă cunosc ştiu despre ce e vorba! Un lucru e clar: pe mine m-au votat teiuşenii, nu unu sau două grupuri de interese din oraş! Când timp Dumnezeu îmi dă sănătate voi rămâne reprezentantul teiuşenilor! Felicit compania pentru ceea ce a făcut aici. Ne dă un motiv de laudă că aici, în centrul oraşului, se află un punct de referinţă, Magazinul Penny. Vreau să-i asigur pe reprezentanţii companiei că în mine au un prieten cât timp se respectă legea şi comerţul se face în interesul cetăţeanului. Am fost mereu de partea celor care au adus un plus de valoare oraşului, nu a celor care au tras acest oraş înapoi! Vreau să facem împreună o echipă, prin obiectivele economice din acest oraş. Felicitări celor care au dorit să se schimbe ceva în acest oraş!”
• Penny vine la Teiuş cu promoţii!
Cei ce trec pragul magazinului au parte de promoţii, aşa cum se întâmplă ori de câte ori un nou supermarket îşi deschide porţile. Clienţii pot să cumpere legume sau fructe la preţuri foarte bune, iar o ofertă de nerefuzat este găleata de portocale (aproape 7 kg) la preţul de 15,99 lei. Cei care fac cumpărături al căror preţ depăşeşte 100 de lei primesc o farfurie. Oferta mai cuprinde telefoane mobile la aproape 250 de lei, biciclete pentru copii la 100 de lei, scuan directorial la 80 de lei, TV LED la preţul de 600 de lei. Clienţii trebuie să ştie că la produsele non foond oferta este limitată, aşa că e nevoie ca ei să se decidă repede ce doresc să cumpere.
Programul magazinului este: luni – sâmbătă, de la ora 7.30 la ora 21.00, iar duminică – de la ora 8.00 la 19.00. De sărbători, programul magazinului se va prelungi, pentru ca toţi clienţii să poată să cumpere produsele necesare în gospodărie.
[youtube_sc url=”http://youtu.be/sO9kf-wWGHs”]

Actualitate
Tânăr de 22 de ani din Teiuș reținut de polițiști, după ce a sustras materiale feroase din curtea unei gospodării din Râmeț
În sarcina acestuia s-a reținut faptul că, la data de 10 mai 2022, s-ar fi deplasat cu o autoutilitară pe raza comunei Râmeț, ar fi pătruns în curtea unui imobil și ar fi sustras materiale feroase.
Prejudiciul a fost recuperat.
În cursul zilei de azi, 18 mai 2022, reținutul va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Aiud, pentru dispunerea măsurilor legale.
FOTO: ARHIVĂ
Actualitate
Bărbat de 44 de ani din Teiuș cercetat de polițiști, după ce a fost surprins la volanul unui autoturism radiat din circulație
Față de conducătorul auto, cercările sunt continuate pentru punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
FOTO: ARHIVĂ
Actualitate
Tânăr de 18 ani cercetat de polițiștii din Teiuș, după ce a fost surprins conducând fără permis pe o stradă din oraș
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate pentru săvârșirea infracțiunii de conducere fără permis.
FOTO: ARHIVĂ
Actualitate
Bărbat din județul Mureș, care se sutrăgea executării unei pedepse cu închisoarea, identificat și reținut de polițiștii din Teiuș
Bărbatul a fost condamnat, de Judecătoria Târgu Mureș, la executarea unei pedepse privative de libertate de 3 ani și 315 zile, pentru tâlhărie.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
FOTO: ARHIVĂ
-
Mondenacum 3 luni
Mesaje de dragoste. Scurte declarații de iubire pentru EA sau pentru EL | teiusinfo.ro
-
Mondenacum 4 luni
FELICITĂRI de 8 martie. MESAJE și URĂRI care pot fi transmise prin SMS de ZIUA FEMEII | teiusinfo.ro
-
Din Județacum o lună
Mesaje de Paste. SMS-uri, urări şi felicitări pe care le poţi trimite celor dragi de Sfintele Pasti | teiusinfo.ro
-
Actualitateacum 10 luni
Bărbat de 34 de ani din Teiuș cercetat de polițiști, după ce a fost surprins conducând un moped cu permisul suspendat
-
Din Județacum 3 luni
MESAJE de 8 MARTIE, Ziua Femeii. Felicitări, urări și SMS-uri pentru femeile din viața voastră | teiusinfo.ro
-
Actualitateacum 10 luni
Patru autovehicule, dintre care două autocamioane, implicate într-un accident rutier petrecut pe DN 1 lângă Teiuș
-
Din Județacum o lună
Mesaje de Paște fericit. SMS-uri urări şi felicitări de Sfintele Pasti pe care le poţi trimite prietenilor | teiusinfo.ro
-
Mondenacum 3 luni
Mesaje de Dragobete. Declaraţii de dragoste, felicitări şi SMS-uri pe care le poţi trimite de ziua îndrăgostiţilor la români | teiusinfo.ro